Якщо ти читаєш цей текст, значить, твоїй дитині скоро за парту, і у вас на порядку денному збори до школи. Та як не зашкодити поставі майбутнього світила, якому весь рік належить тягати свій ранець?
За даними ортопедів серед дітей, що йдуть до першого класу, близько 20% мають різні проблеми зі спиною. У випускників шкіл цей показник вже перевищує 90%.
Найчастіше до сколіозу (як і до інших проблем з хребтом), призводить саме неправильний, чи не відрегульований або перевантажений шкільний ранець.
Щоб в шкільні роки дитина крім знань не надбала ще й сколіоз, потрібно зовсім небагато. Спорт, здорове харчування, контроль постави, зручні стілець і парта - про це знають всі. А ось про існування ранців з ортопедичною спинкою - ні. Тож давайте це виправляти!
Із загальних вимог до ранця лікарі також виділяють таке: вага порожнього рюкзака не більше 1 кг, обов'язкова наявність світлоповертаючих елементів і, звісно ж, якісні матеріали та фурнітура, й річ тут зовсім не в естетиці. При цьому, вага спорядженого рюкзака не повинна перевищувати 10 - 12% від ваги дитини. Тобто, для першокласника рюкзак з усім вмістом має важити 2 - 3 кг.
А в МОЗ України ще більш категоричні. Їх рекомендації щодо ваги рюкзака зі шкільним приладдям виглядають так:
В Асоціації українських ортопедів не дають рекомендацій з якихось конкретних модоелей рюкзаків або виробників. Проте сертифікацію пройшов лише один вітчизняний виробник - компанія «1 Вересня». Із зарубіжних марок ортопеди рекомендують британські YES, Smiggle, а також американський бренд Kipling. А ось щодо популярних у нас німецьких рюкзаків, то тут лікарі вказують, що в своїй більшості їх ранці не підходять під українські реалії. Вони порівняно важкі та не призначені для важких предметів, що мають носити українські школярі.
Ваш коментар