Геть не найприємніший супутник людства - алергія - останні десятиліття є одним з найчастіших захворювань на Землі. І найбільш часто від алергії страждають діти.
Весь цей час лікарі і фармакологи шукають відповіді на низку питань: звідки вона береться, чому так сильно прогресує, і чим її лікувати.
Ну а наразі ми змушені обходитися препаратами і засобами, які не прибирають причину повністю, але можуть значно полегшити стан тих, хто страждає від цієї недуги. На жаль, все частіше від тих чи інших форм алергії страждають дітки. Як допомогти малюкові і полегшити його стан, розбираємося в цій статті.
Лікування алергії у дітей вимагає комплексного підходу і постійної уваги з боку батьків. Серед заходів, що застосовуються при боротьбі з цією хворобою, можна виділити:
Залежно від виду алергічних реакцій, може застосовуватися як весь комплекс заходів, так і його окремі пункти. Після постанови діагнозу маленькому пацієнтові лікар-алерголог призначає медикаментозне лікування і дає рекомендації загального характеру. За необхідності дотримуватися дієти, може знадобитися спілкування з лікарем-дієтологом.
Вибір препаратів для лікування від алергії залежить від симптомів її прояву і особливостей дитячого організму. Так, наприклад, для лікування полінозу (алергічного нежитю) використовують краплі, спреї, які, потрапляючи на слизову носа, блокують вироблення гістаміну і знімають набряк. При лікуванні шкірних проявів, використовують мазі, що знімають свербіж, набряк і мають дезинфікуючу дію. Як ми вже говорили, наразі препарат, що повністю виліковує алергію, не винайдено, тому боротися доводиться не з причиною, а з наслідком. Всі наявні препарати спрямовані тільки на блокування процесу або зменшення симптомів. Найчастіше доводиться міняти одні на інші, поки не вдасться підібрати оптимальну схему лікування.
Процес лікування алергії у дітей за принципами не сильно відрізняється від «дорослих» схем. Змінюються тільки вікові дозування і, слід пам'ятати, що деякі препарати не підходять дитячому організму. Для зовсім маленьких замість таблеток випускаються сиропи, краплі, суспензії для прийому всередину.
Як лікувати алергію у дитини, краще питати у лікаря. Тільки фахівець знає всі нюанси застосування тих чи інших препаратів. Це не означає, що мама повинна залишатися байдужою в цьому процесі, ны. Ти повинна розбиратися в цьому питанні, але вибір препаратів необхідно погоджувати з педіатром. Наведемо прості приклади. Такий перевірений засіб як Диазолын добре знімає симптоми алергії, підсушує слизову, що необхідно при рясному відділенні слизу з носа. Але! Діазолін може викликати у малюків перезбудження нервової системи, тому в дитячому віці його застосовують з обережністю. Другий приклад: нова зручна форма випуску крапель для носа у вигляді спрею категорично протипоказана малюкам до трьох років, тому що може викликати бронхоспазм. А ось старшим діткам спрей дуже зручний, і в школу можна з собою дати, щоб самостійно міг бризнути за необхідності, та й препарат розподіляється рівномірно по слизової, а не стікає в горло.
Переймаючись питанням: «Чим лікувати алергію у дитини?», варто ознайомитися з тими ліками, які пропонуються на сьогоднішній день. Всі препарати в залежності від спектру дії розділені на групи.
Як ми вже говорили, алергія не лікується. Але, що стосується діток, деякі форми цієї хвороби малюкам вдається з успіхом «перерости». Залишається сподіватися на краще. Слід пам'ятати, що алергія - не вирок. Сучасний арсенал засобів і грамотний підхід дає можливість значно поліпшити якість життя.
На сьогоднішній день існує лише одна методика, яка дозволяє позбутися від алергії назавжди або на тривалий час. Вона носить назву імунотерапія (гіпосенсибілізація або АСИТ). Суть її полягає в тому, щоб «привчити» організм до алергену. Для цього протягом деякого часу підшкірно вводяться малі дози алергену. Кількість поступово збільшується, поки не відбудеться повне звикання організму.
Але чому ж тоді не вилікують всіх алергіків, якщо є така можливість? Справа в тім, що цей метод має низку обмежень:
Лазерні процедури для носа і горла добре допомагають маленьким алергікам і просто дітям, що часто хворіють, зменшити кількість рецидивів. Ця процедура не сильно рекомендується лікарями-педіатрами, складно сказати, з якої причини. Напевно, через відсутність все того ж лазерного апарату. Але маючи на меті, можна знайти клініку, державну або приватну.
Одна з поширених теорій, що багато проблем в організмі виникає через неправильне дихання. Складно сказати, чи це дійсно так, але система дихальної гімнастики дуже допомагає при астмі, та й при інших бронхолегеневих проблемах.
Народна медицина також не стоїть осторонь і пропонує свої методи лікування алергії. Серед інших - лікування травами і гомеопатія. Звертаючись до неї, слід пам'ятати, що аллергізірованний організм може бурхливо відреагувати на вступ порції нового, ще невідомого алергену. Адже трави містять пилок, ефірні олії та інші компоненти, на які у людини може виникнути реакція. Тому альтернативні методи можна пробувати тільки під наглядом лікаря. Також необхідно пам'ятати, що трави та гомеопатія належать до методів з недоведеною ефективністю. Справді, незважаючи на те, що в офіційній медицині частина препаратів містить рослинні та природні компоненти, немає досліджень, які підтверджують ефективність такого лікування. Тому від традиційних методів відмовлятися не варто. Трави здебільшого використовуються для зняття закладеності носа і як відхаркувальний засіб.
Серед нетрадиційних методів ще можна згадати голковколювання і точковий масаж. Але, знову ж таки, їх ефективність теж поки не доведена, а серед тих, хто пропонують такі послуги, багато людей з, м'яко кажучи, поверхневими знаннями.
Алергія це не сезонна ГРВІ, вона сама не минеться. Якщо ти зіткнулася з цією проблемою, пам'ятай: недбале ставлення до цього захворювання може призвести до дуже серйозних наслідків. Суди сама:
Рекомендації з профілактики алергії у дітей прості і природні, як і рекомендації щодо здорового способу життя. Це не дивно, хоч причина виникнення алергії не доведена, але зв'язок з сучасним способом життя - на обличчя. Чим далі людство віддаляється від природи, тим швидше зростає кількість хворих або вже народжених з цією недугою.
Якщо дитина відразу народився з алергією, то можна сподіватися тільки на те, що деякі її види вдається «перерости». У будь-якому випадку, здоровий спосіб життя і харчування доведеться взяти за правило. Але, якщо тобі з малюком пощастило, і ви не знайомі з цією напастю, скористаюся нагодою прочитати поради, як уникнути захворювання в подальшому:
І остання порада: побільше керуйся здоровим глуздом і перебувай у гарному настрої, адже не дарма кажуть, що всі хвороби від нервів!
Ваш коментар