Існує безліч факторів, що провокують сухий кашель у дитини. Наше завдання - розібратися у причинах виникнення симптому та усунути їх.
Кашель - це захисна реакція організму, за допомогою якої звільняються дихальні шляхи від слизу, що скупчився, або сторонніх часток (наприклад, у разы потрапляння крихт їжі). Саме така реакція допомагає очистити бронхи, трахею та гортань.
Перше, на що ти повинна звернути увагу, почувши сильний кашель у дитини - характер цього кашлю.
Варіантів лише два:
Якщо ти визначила сухий кашель, то скоріш за все, у твоєї дитини - гостра респіраторна вірусна інфекція. Як правило, сухий кашель у дітей виникає на початковій стадії хвороби, в першу добу з моменту застуди. Віруси, потрапляючи на слизову верхніх дихальних шляхів, посилюють розвиток запалення, набряк і подразнення задньої стінки гортані та горла. Сухий кашель - це типовий «побратим» таких простудних захворювань як:
Сухий «гавкаючий» кашель у дитини може виникнути також внаслідок:
Крім цього переліку є ще безліч захворювань, ознакою яких є сухий кашель у дитини. І про них знає лікар, але не знаєш ти. Тому ти повинна розуміти, що до самолікуванням слід вдаватися тільки як до тимчасових заходів і лише протягом 1 - 2 діб, якщо інших симптомів не проявляється.
А найкраще одразу звернутися до педіатра. Тому що помилкова тривога не така страшна, як згаяний час, протягом якого можна було зупинити хворобу.
Лікар-педіатр, оглянувши дитину, проведе діагностику, призначить необхідні аналізи. Тільки лікар може визначити, чим лікувати сухий гавкаючий кашель у дитини, і призначити лікування із застосуванням лікарських препаратів.
Проводити лікування сухого кашлю у дітей до консультації з лікарем можна тільки безпечними домашніми засобами, в жодному разі не застосовуючи навмання фармакологічні препарати.
Сиропи та таблетки від кашлю для дітей призначити може тільки лікар.
Як рекомендує доктор Є. Комаровський: «Головне в профілактиці ускладнень - рясне пиття, прохолодне вологе повітря та терпіння».
Рясне пиття знижує інтоксикацію організму і частково пригнічує кашльовий рефлекс. Проста чиста вода буде ідеальним варіантом для профілактики. Також можна використовувати й фруктові соки. Домашні морси та компоти, заготовлені на зиму, краще розбавляти водою навпіл.
Скільки рідини потрібно та можна вживати? Тут потрібен розумний підхід без фанатизму! Не слід вливати в малюка відра чаю насильницькими методами. Але просто хворій дитині пити потрібно трохи більше, ніж зазвичай. Піди на хитрість, щоб спокусити дитину питвом - пропонуй її улюблені морси та компоти, від яких він не захоче відмовитися.
Також обов'язково за сухого кашлю у дітей слід забезпечити підвищену вологість та комфортні умови в приміщенні. Температура не повинна перевищувати 180 C, вологість - 50%. Необхідної вологості можна домогтися за допомогою зволожувача повітря або поставити в кімнаті невеликі ємності з водою, яка й буде зволожувати повітря завдяки випаровуванню.
Не забувай провітрювати кімнати! Ризик зараження інших членів сім'ї (в тому числі і братиків та сестричок юного пацієнта) знизиться у 2 - 3 рази, якщо ти будеш регулярно провітрювати приміщення. У холодному повітрі збудники хвороб гинуть.
Ну і, так би мовити, дотримуйся загальний законыв за всіх хвороб: повний спокій для хворої дитини і обмежене спілкування з іншими дітьми й тими членами сім'ї, чиє здоров'я особливо вразливе (наприклад, літніми бабусями та дідусями). Хоча, якщо температури немає, і погода дозволяє, від прогулянки на свіжому повітрі відмовлятися не варто.
Якщо у твого малюка немає алергії на ліки, то як першу допомогу від сухого кашлю лікар, скоріш за все, призначить щось на кшталт:
Якщо обережно та розумно, то - можна. Ти знаєш, що за сухого кашлю подразнюється запалена слизова гортані, тому краще звернути увагу на використання засобів, перевірених часом, що мають пом'якшувальну дію, наприклад, масло, тепле молоко, мед.
Швидко позбутися кашлю тільки з їх допомогою, звісно, не вийде, але полегшити першіння в горлі та поліпшити стан дитини можна.
Але ти повинна пам'ятати, що мед - алергенний продукт, тому вживати щодня можна не більше половини чайної ложки меду дітям у віці від року до п'яти.
Для пом'якшення сухого кашлю можна використовувати випробувані народні засоби:
При лікуванні сухого кашлю самостійно пам'ятай головний принцип медицини - не нашкодь! Тому враховуй таке:
Якщо лікування йде правильно, то твоя дитина на другу добу відчує себе набагато краще, почне видужувати, нормально спати, менше кашляти вночі та протягом дня. Якщо ж явного поліпшення ти не помітиш, значить, повторна консультація педіатра просто необхідна.
Ваш коментар