Алергія новонароджених дітей - на жаль, не рідкість сьогодні, особливо для жителів великих міст. Як можна допомогти при алергії немовляті.
Поняття «алергія» дуже часто зустрічається у дорослого населення країни. Вона значно заважає працювати, відпочивати і вимагає постійного застосування медикаментозного лікування. При потребі дорослі можуть симптоматично позбутися наслідків, а що ж робити діткам, адже у них алергії зустрічаються вже з періоду новонародженості? Далі ми поговоримо докладно щодо видів алергій у немовлят, профілактики та методів лікування.
Новонароджений - це дитина з народження і до 28 днів. У цей період дитина дуже вразлива і потребує максимальної уваги з боку батьків. Звичайно, клопоту з нею не багато - вона більшу частину часу спить, прокидаючись для задоволення своїх потреб. В її організмі протікають складні процеси, і кожна похибка у догляді може відобразитися, наприклад, алергією.
Детальніше про правильний догляд за новонародженим читай тут.
Виділяють кілька видів, а саме: харчова, побутова, медикаментозна.
Харчова алергія - це реакція дитячого організму на жіноче молоко (буває досить рідко і пов'язане з лактазною недостатністю), адаптовану суміш, коров'яче або козяче незбиране молоко, продукти харчування мами під час годування. Саме цей вид алергії найчастіше виникає на незбиране молоко або на мамине молоко, якщо жінка вживала горіхи, апельсини, мандарини, лимони, полуницю і т.д. Особливо алергія небезпечна тим, що у цьому віці алергени легко закріплюються в організмі, і це сприяє розвитку реакції в майбутньому.
Алергія у новонародженої дитини проявляється значно швидше і рясніше ніж в інших вікових групах.
Побутова алергія - це відповідь імунітету на фактори навколишнього середовища. Список величезний:
Медикаментозна алергія - реакція на лікарські препарати (наприклад, антибіотики), вакцини.
Немовля - дитина віком від 28 днів і до 1 року. Період значного росту, розумового розвитку, коли кожна дрібниця - це величезне відкриття, а поразка - трагедія. Саме батьки покликані познайомити дитину зі світом, навчити пізнавати нове та розвиватися. Але іноді у своєму кращому прагненні та бажанні дати дитинці все найкраще батьки, бабусі, дідусі перегинають палицю. І все б нічого, якби це не відбивалося на здоров'я.
Прийшов час доповнити список алергій у новонародженого ще парочкою, які актуальні більше для немовлят:
Особливо актуальним питання ставє ближче до 6 місяців - часу прикорму. І ось тут починається гонитва - щоб таке дати малюкові спробувати і якомога раніше? Чи варто таке робити? Однозначно, ні. Міністерство охорони здоров'я України та світові дослідження визначили основні мінімальноаллергенні продукти, з яких варто вводити прикорм. Але дуже часто норми не дотримуються, і ми стикаємося з харчовою алергією.
У пшениці, житі, вівсі, ячмені є глютен, який є дуже алергенним для дитячого організму. Він дуже небезпечний, адже не лише провокує алергічну реакцію, а й може бути абсолютна його непереносимість організмом. На жаль, непереносимість глютену - це назавжди і потрібна спеціальна безглютенова дієта. Що ж стосується алергії на цей білок, то це явище як раз тимчасове і, організм перестане реагувати на продукти зі вмістом глютену. Зазвичай, це пов'язано з тим, що травна система немовляти ще не до кінця сформована, але після 1 року картина змінитися.
Хотілося б одразу відзначити, що наявність його у грудному молоці не виявлена, тому небезпека відсутня для дітей, які їдять мамине молочко. Алергії у більшості випадків починаються у період 6-7 місяців, при введенні у раціон грудничка каш.
У цього виду алергії є ще одна специфіка - накопичувальна. Що це означає? У деяких симптоми можуть з'явитися одразу, а у деяких часовий інтервал алергічної реакції може бути у 5-10 днів.
Симптоми алергії на глютен:
Зазвичай, це всі симптоми алергії на злаковий білок. Але, якщо ви до перелічених симптомів помітили наявність таких:
Ці симптоми можуть вказувати на таке захворювання як целіакія. Це порушення всмоктування жирів та вуглеводів через непереносимість білка клейковини жита, вівса, пшениці. Причина захворювання - відсутність в організмі потрібного ферменту для розщеплення глютену. Тут потрібна в першу чергу сувора дієта і медикаментозна, підтримуюча терапія.
Як тільки ви виявили деякі ознаки алергії, необхідно звернутися до педіатра, який зможе відрізнити банальну алергію від целіакії.
Які продукти варто скасувати при алергії на глютен:
«Так, список великий. А що ж тоді можна дитині? »- запитаєте ви.
По-перше, дитині до року експерименти з новими продуктами ні до чого. Є величезна кількість каш без глютену. Наприклад, гречана, рисова, кукурудзяна. На основі цих каш (або борошна) можна зробити багато інших страв
По-друге, ця алергія з часом мине - потрібно трохи терпіння, спокою та дотримання рекомендацій лікаря.
З 2-х місячного віку у дітей дуже часто можна спостерігати атопічний дерматит. Це шкірні висипання, які доставляють величезний дискомфорт дитині.
Причинами його в більшості випадків може стати харчовий алерген. Молоко і молочні продукти, деякі овочі та фрукти яскравого забарвлення, риба, яйця - мінімальний список продуктів, які є активними алергенами і для несформованої імунної системи малюка несуть небезпеку.
Наявність алергії у дитини не скасовує грудне вигодовування, а навпаки. Фахівці глибоко переконані, що алергія у дитини і грудне вигодовування - це дві ланки одного ланцюжка і рекомендують годувати дитину грудьми, звичайно ж дотримуючись дієти для мами. Грудне молоко в цьому випадку є помічником в адаптації організму дитини до алергенів.
Можливий інший варіант - алергія у мами. Тоді обов'язково необхідно її лікувати, щоб не спровокувати захворювання у дитини. Деякі сучасні засоби дозволені при лактації без загрози для малюка. При відвідуванні лікаря і вибору медикаментозного лікування обов'язково проінформуйте вашого лікаря про лактацію.
Будь-який продукт, який з'їла мама, може бути провокатором алергії.
Алергія при грудному вигодовуванні - це частий факт, з яким може зіткнутися будь-яка матуся. Головне, не панікувати і одразу не переводити малюка на суміш, навіть гіпоалергенну. Грудне молоко найкраще лікування, якщо у мами є здоровий глузд.
Ще один поширений вид - алергія на дитяче харчування, а саме на адаптовану суміш. Виною всьому білок коров'ячого молока, що входить до складу. Все про алергію на білок коров'ячого молока можна прочитати тут. Звичайно, при виявленні алергії на звичайну суміш, переходять на спеціальну гіпоалергенну.
Хотілося б відзначити, що і гіпоалергенні суміші можуть викликати алергію, адже в їх складі є пептиди, які є алергенами, хоч і в меншій ступені, ніж білок коров'ячого молока. На ринку представлена велика кількість адаптованих сумішей, але обрати найбільш підходящу малюкові допоможе ваш лікар-педіатр. І звичайно ж суміші для дітей з алергією досить дорого коштують.
Також можлива алергія на баночне дитяче харчування різних виробників. Тут найголовніша рекомендація полягає в ознайомленні зі складом продукту, вживанні згідно зазначеного віку та термінів придатності.
Для гармонійного розумового, фізичного розвитку дитини необхідне засвоєння усіх потрібних вітамінів та мікроелементів. При алергії, особливо у грудному віці, деякі процеси відбуваються неправильно і, якщо на це не звертати увагу, то прояв алергії може позначитися і в майбутньому. Вчасно налагоджене медикаментозне лікування і збалансоване харчування допоможе дитині впоратися з даним захворюванням.
Ваш коментар